Víno Bodegas Arráez - Mala Vida (červené)

Španělské červené, suché víno.
299 Kč
Dostupnost: Skladem
Víno Bodegas Arráez - Mala Vida (červené)
Garance spokojenosti
Garance spokojenosti
Kvalitní výběr výrobků z Evropy
Kvalitní výběr výrobků z Evropy
NL, IT, CH, FR, SK
Rozumíme svému oboru
Rozumíme svému oboru
přes 20 let zkušeností
Rychlé doručení 2-3 dny
Rychlé doručení 2-3 dny

Detailní popis produktu

Mala Vida je víno plné příběhů. Je určeno všem mladým lidem bez ohledu na věk. Všem, kteří se cítí být mladými. V překladu znamená Mala Vida hříšný život. Každý si tak může představit svůj život plný krásných chvil, které, když se doplní vínem Mala Vida, získávají na intenzitě a kráse.

Mala Vida je suché víno vyrobené z odrůd CABERNET SAUVIGNON 25%, SYRAH 25%, MONASTRELL 25%, TEMPRANILLO 25%. Stáří vinic u prvních dvou odrůd je 15 let a u druhých dvou odrůd více než 30 let. Hrozny se sbírají a třídí ručně. Fermentace jednotlivých odrůd probíhala v nerezových tancích, při teplotě 28°C, po dobu 25-30 dní. V další fázi se odrůdy smíchaly a nechávaly zrát v nových francouzských dubových sudech značky Taransaud po dobu 3 měsíců a další 3 měsíce, v amerických dubových sudech Victoria, středně vypalovaných. Ve finální fázi zrálo víno 2 měsíce rovněž v amerických sudech, ale značky Intona, silně vypálených. Celková doba zrání je tedy 8 měsíců. Tento způsob stupňovitého zrání byl zvolen, za účelem získání, komplexního, vyváženého, aromaticky a chuťově pestrého vína.

Víno má temně fialovou barvu a vysokou viskozitu, intenzivní vůní ostružin a černého rybízu s lehce karamelovým pozadím. Chuť je plná, energická, vyvážená, po zralém červeném ovoci, skvěle zakomponovanou kyselinou a výraznější tříslovinou. Dochuť je dlouhá s tony karamele, hořké čokolády a kakaa.

K tomuto vínu si dejte zralejší tvrdé sýry, pečené drůbeží a jehněčí maso.

Teplota podávání: 12-15 °C

Víno získalo 89 bodů Robert Parker (Wine Advocate 2011), stříbrná medaile Premium Select Wine Chalenge Prowein (Německo).