Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

130 Kč

Na dotaz - Vždy garantujeme nejvyšší kvalitu zboží, proto během prázdnin vzhledem k vysokým teplotám, tento druh zboží neprodáváme.
ks

Sýr raklet neboli raclette je polotvrdý polotučný slaný sýr vyráběný z kravského mléka, které jako hlavní složka vytváří jedinečné tóny v jeho chuti. Je krémový, slaný, se sladkou oříškovou tečkou a čím je starší, tím má pronikavější aroma. Více

Kód produktu: Prdkt00292-2Doprava a platba

Raclette patří ke specialitám švýcarské kuchyně. Jedná se o středně tvrdý sýr, se sladkou oříškovou tečkou. Povrch tohoto sýru se rozpouští ve speciálním zařízení a podává s různými přílohami, takže vzdáleně připomíná fondue. Tento pokrm, který ve světě proslavili Francouzi, jež ho rovněž bezmezně milují, má své kořeny ve Švýcarsku. 

Náš tip: Raclette je úplně nejlepší použít přesně na to, na co byl vyroben - Raclette! Raclette je určený na grilování a příliš se nedoporučuje jíst jej syrový.

Tip sommeliera: Ve Švýcarsku se k raclette servíruje černý čaj, víno, nebo pivo. Pokud se rozhodnete pro víno, sáhněte po něčem sušším, například po Ryzlinku.

Složení: pastererizované kravské mléko. sůl, startér (kultura kyselých mléčných bakterií, konzervant E235, lysozom E1105, barvivo E160b
Alergeny: mléko a mléčné kultury
Doba zrání:

Skladování:
při teplotě 4 - 16°C
Tuk v sušině:

Země původu:
Švýcarsko

Typ sýru Mladý