Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

od 112 Kč

ks

Tento sýr je skutečnou dámou mezi sýry pro svou jedinečnou a vytříbenou chuť. Mistři sýraři se při výrobě tohoto sýra řídí heslem: "Formaggio conpassione" neboli "sýry s vášní". Prima Donna získala Zlatou cenu za nejchutnější sýr na mezinárodní výstavě ve Velké Británii. Více

Výrobce: Cheese Mafia s.r.o.Kód produktu: Prdkt00114Doprava a platba

Tento sýr tak je jedinečným spojením holandského sýru s italským Parmazánem. Podle pověsti sýr vyrobil Holanďan, který se na svých cestách zamiloval do italské dívky. A protože s ní často během milostných hrátek pojídal Parmazán, po návratu domů ze stesku po své milé chtěl vyrobit podobný sýr, který by mu ji připomínal. 
Prima Donna se vyznačuje mírně nasládlou pikantní chutí, která se mění až v ořechovou. Zatímco Prima Donna extra uleželá jde více do Parmazánu, tak Fino připomíná svou chutí spíše měkký a nasládlý Gruyére.

Náš tip: Prima Donna extra uleželá je fantastická s dobrým vínem. V teplé kuchyni ji využijete prakticky při každé příležitosti. Chutnat vám bude v toustech i na obloženém chlebíčku.

Tip sommeliera: K Prima Donně si s klidem můžete dát bílé víno, například Ryzlink. My vám však doporučujeme ještě něco lepšího a to Zweigeltrebe z vinařství SKOUPIL.

Složení: pasterizované kravské mléko, syřidlo, sůl, kyselina mléčná
Alergeny: mléko a mléčné kultury
Doba zrání: 7 - 8 měsíců
Skladování: při teplotě 8-14˚C
Tuk v sušině: 48%
Země původu: Holandsko

Typ sýru Starý